O FLL

Informace o soutěži FIRST LEGO League, její historie ve světě i v České republice.

Online registrace probíhá každoročně od poloviny dubna do poloviny října. Na jaře je zveřejněno všeobecné téma, přesné zadání však zůstává přísně tajné až do začátku srpna. Až během zahájení sezóny se týmy dozví, jaké úkoly je čekají v Robot Game a jaké téma bude mít Inovační projekt

Od srpna poté stráví týmy nejméně dvanáct týdnů intenzivní prací na jednotlivých úkolech. Během přípravné fáze staví každý tým svého robota a programuje jej, prozkoumává téma ročníku, bádá, hledá řešení a vytváří výslednou prezentaci výsledků. Společně s kouči, se tým připravuje na účast na regionálním turnaji. Tyto turnaje se v ČR mohou konat od začátku prosince až do konce ledna. 

Během turnajového dne, se všechny týmy z daného regionu setkají a představují svůj vývoj, programy a inovace porotě a rozhodčím. Týmy jsou hodnoceny v kategoriích Robot Design, Inovační projekt, Týmová spolupráce, Robot Game a celkové hodnocení týmu. Více o hodnocení týmů naleznete zde. V závislosti na velikosti regionálního turnaje, postupuje určitý počet týmů do národního finále. Vítězi finále se poté otevírá možnost zúčastnit se turnajů na mezinárodní úrovni.

S podporou

Česká liga robotiky

e-mail

Organizační tým

Miroslav Pecina - koordinátor FLL pro ČR

Irena Friedrichová - organizátor turnaje v Praze

Renata Kubešová - organizátor turnajů v Olomouci

Petr Brhel - organizátor turnaje v Karlových Varech

Libor Bezděk - předseda SP DDM v ČR